O nas

Monika Biederman-Pers, sopran, urodzona w 1988 roku. Jako aktorka scen muzycznych,ratownik medyczny rozpoczęła studia I stopnia w Instytucie Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie Studentka II stopnia w klasie śpiewu solowego                dr hab. Katarzyny Suskiej – Zagórskiej na Akademii Muzycznej w Krakowie. Swą przygodę z muzyką rozpoczęła jako uczennica średniej szkoły na przeglądach piosenki francuskiej oraz chórzystka Chóru Nowodworskiego . W tym samym czasie rozwijała swe umiejętności aktorskie oraz zdolności taneczne pod opieką instruktorów w SCKM oraz Szkole Tańca Towarzyskiego w Domu Kolejarza w Krakowie. Ukończyła Średnią szkołę Muzyczną oraz Krakowską Szkołę Teatralną I Filmową przy Teatrze Ludowym w Krakowie równocześnie biorąc udział w rozlicznych produkcjach teatralnych.

Od momentu podjęcia studiów na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Katowicach uczestniczyła w wokalnych kursach mistrzowskich pedagogów oraz śpiewaków. Brała udział w studenckich produkcjach muzycznych takich jak:”Halka”St.Moniuszki,”Chiama la liberta chiama”E.Knapika .Współpracowała z dyrygentami:Tomaszem Tokarczykiem, Ryszardem Źróbkiem, Rafałem Marchewczykiem,Paulem Eswoodem,Tomaszem Chmielem I innymi. Uczestniczyła także w wakacyjnych kursach wokalistyki operowej Krynicy Zdroju. Równocześnie występowała jako solistka z Krakowską Orkiestrą Staromiejską.

Zaraz po studiach I stopnia podjęła pracę na stanowisku artysta chóru w Operze Krakowskiej biorąc udział w licznych produkcjach m.in.:Tosca,Baron Cygański,Piękna Helena,Zemsta Nietoperza,Trubadur,Eugeniusz Oniegin,Miłość Do Trzech Pomarańczy,Halka.

Obecnie uczestniczy w kursach mistrzowskich Theru Yokyshara, Mariusza Kwietnia, Gerharda Karyego czy Bolesława Pawlusa. Od maja tego roku owocnie współpracuje z Orkiestrą Straussowską Obligato pod dyr.Jerzego Sobeńki oraz Towarzystwem Straussowskim którego prezesem jest Jolanta Suder. Występowała jako solistka na Summer Music Festiwal w Wieliczce oraz Muzyka u Źródeł w Lądku Zdroju oraz XXIX Międzynarodowym festiwalu muzyki sakralnej Gaude Mater w Częstochowie. Latem podczas festiwalu w Lądku Zdroju zagrała w kabarecie”Mały Gigolo czyli romans w kurorcie”reż.Ewa Warta-Śmietana.Organizatorka koncertu dla Wandy Polańskiej z udziałem znakomitego Bolesława Pawlusa.

W 2019 roku wcieliła się w postać Kornelii w operowym spektaklu studenckim Juliusz Cezar pod dyr.Paula Eswooda reż.Błażej Peszek.

Od maja 2019 roku tworzy duet wokalny z Piotrem Karzełkiem debiutując na scenach  Filharmonii Krakowskiej, Teatru Słowackiego, ICE  Congres Center w Krakowie,Opery Krakowskiej.

Piotr Karzełek, baryton, urodzony w 1994 roku. Jako technik górnik rozpoczął studia I stopnia w Instytucie Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie absolwent II stopnia w klasie śpiewu solowego dra hab. Zdzisława Madeja na Akademii Muzycznej w Krakowie. Swą przygodę z muzyką rozpoczął jako uczestnik zajęć choreograficznych występując jeszcze jako dziecko w Regionalnym Zespole Pieśni i Tańca ,,Golasowianie”. W tym samym czasie rozwijał swe umiejętności muzyczne oraz zdolności aktorskie pod opieką instruktorów w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach. Od momentu podjęcia studiów na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Katowicach uczestniczył w wokalnych kursach mistrzowskich pedagogów oraz śpiewaków tej klasy co: Helena Łazarska , Aleksander Vovk, Stefania Toczyska, Ewa Iżykowska-Lipińska, Ewa Biegas, Eugeniusz Sąsiadek, Lech Napierała, Gerhard Kahry i Paul Esswood.

Współpracuje z orkiestrą Obligato pod kierownictwem Jerzego Sobeńko. Brał udział w studenckich produkcjach muzycznych takich jak: ,,Bal baśni’’ ,,Orfeusz i Eurydyka” ,,Juliusz Cezar” ,,La Canterina” czy ” Oniegin”. Uczestniczył także w wakacyjnych kursach wokalistyki operowej w Sosnowcu, Krynicy Zdroju ,Iwoniczu Zdroju, Nowym Sączu i Busku Zdroju. W roku 2017 zdobył 3 nagrodę w II Międzynarodowym Konkursie „Ars et Gloria” w Katowicach oraz nagrodę specjalną prof. Andrzeja Chorosińskiego na tymże konkursie. Laureat Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Krynicy Zdroju 2019.